Młody pływak trenuje w Płocku, osiąga sukcesy nie tylko w Polsce, ma trzeci wynik w Europie!

Tymoteusz Jóźwiak to 15-letni obecnie pływak, który od najmłodszych lat osiąga sukcesy na arenie polskiej i międzynarodowej. Podczas XXXIV Memoriału Marka Petrusewicza we Wrocławiu, zwyciężył na 100 i 50 metrów stylem motylkowym, ustanawiając przy tym nowe rekordy życiowe.

O uzdolnionym Tymoteuszu Jóźwiaku pisaliśmy na łamach PetroNews dość często. Pochodzący z powiatu płockiego, a trenujący na płockich pływalniach 15-letni zawodnik jest dziesięciokrotnym mistrzem Polski Juniorów w pływaniu i posiada na swoim koncie kilkanaście rekordów Polski. Tymek oprócz tego, że reprezentuje Greens Słupno, jest członkiem organizacji USA Swimming oraz zawodnikiem klubu Mission Viejo Nadadores w Kalifornii. W tym roku brał udział w Mistrzostwach Stanów Zjednoczonych Juniorów w Pływaniu w Irvine w dniach 31 lipca – 8 sierpnia.

Więcej kliknij w poniższy link…

Młody pływak trenuje w Płocku, osiąga sukcesy nie tylko w Polsce, ma trzeci wynik w Europie!

Tymek reprezentował podczas zawodów klub Greens Słupno, startując w kategorii junior. Mimo rywalizacji ze starszymi zawodnikami w kategorii juniorskiej, zwyciężył na 100 i 50 metrów stylem motylkowym, ustanawiając przy tym nowe rekordy życiowe. Co istotne, czas osiągnięty na 100 metrów stylem motylkowym (53.63) jest trzecim wynikiem w Europie wśród Juniorów do 18 lat w tym sezonie! Tymoteusz zdobył również dwa brązowe medale na 200 i 400 metrów stylem dowolnym. Warto zaznaczyć, że na dystansie 400 metrów stylem dowolnym złamał barierę 4 minut, ustanawiając swój nowy rekord życiowy na poziomie 3:57.57. Osiągnięte wyniki pozwoliły Tomkowi na zdobycie tytułu Najlepszego Zawodnika Memoriału w klasyfikacji rocznikowej.

Na co dzień Tymoteusz wraz z bratem Marcelem trenują na płockich pływalniach. Można ich spotkać codziennie rano na pływalni „Jagiellonka”, a po południu na „Kobylance”. Niestety, z uwagi na ograniczania w dostępności torów na płockich pływalniach, w poniedziałkowe popołudnia szlifują formę na basenie w Gostyninie.

Przed Tymkiem już pod koniec listopada kolejne wyzwanie – dostał powołanie do Reprezentacji Polski Juniorów do startu w Zawodach Krajów Europy Środkowej w słoweńskim Kranj. Nasz kraj będzie reprezentował na dystansie 100 i 200 stylem motylkowym, a także w wyścigach sztafetowych. Trzymamy mocno kciuki!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *