tel. 604 181 884

OBOZY

Turnus II, Włochy

TURNUS II, WŁOCHY,  Val di Sole – Pejo – Hotel Zanella ***

Niesamowita atmosfera alpejskiego uzdrowiska w samym centrum Val di Sole

Po udanych wyjazdach zimowych do Austrii w 2019 oraz do Włoch 2020 roku mamy przyjemność przedstawić Państwu specjalną ofertę wypoczynku w sezonie zimowym. Zapraszamy Wszystkich miłośników białego szaleństwa na zimowy wyjazd narciarsko-snowboardowy do Val Di Sole we Włoszech. Dolina Słońca! Prawdziwy raj dla pasjonatów białego szaleństwa!

Val di Sole inaczej zwane Doliną Słońca jest jednym z najbardziej znanych kurortów narciarskich. Malownicze masywy górskie tworzące tę dolinę – Dolomity Brenta, masyw Adamello oraz Orlet – położone są na północy Włoch w regionie Trydent-Górna Adyga. Region ten oferuje średnio 8 na 10 dni słonecznych, natomiast śnieg utrzymuje się przez większą część roku, co przekłada się na bardzo dobre warunki narciarskie. Ośrodek Skirama Dolomiti Adamello Brenta obejmuje jedną z największych ilości tras narciarskich, ponieważ łączy aż 8 stacji – Campiglio, Pinzolo, Folgarida, Marilleva, Peio, Passo Tonale-Ponte di Legno, Andalo-Fai della Paganella, Monte Bondone, Folgaria-Lavarone – oferując łącznie 380 km tras i 150 wyciągów.

TERMIN:
15 – 23 stycznia 2021 r. (9 dni, piątek – sobota)

KOSZT:
1880 zł (dzieci 8 – 16 lat)

2080 zł (osoby powyżej 16 lat, dorośli)

Cena ta nie zawiera kosztu wypożyczenia sprzętu i wyciągów !!!

Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego

Nart i butów (100 zł za cały pobyt).

 

UWAGA:

PRZEDPŁATA w kwocie 250 wraz z kartą uczestnika wyjazdu.

I rata – 250 zł do 15 października 2020r.

II rata – RESZTA do 13 grudnia 2020r.

 

Ramowy program imprezy:

1 DZIEŃ, wyjazd z Polski w godzinach wieczornych, przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch.

2 DZIEŃ, przyjazd do Hotelu, zakwaterowanie od godziny 14.00.

3-8 DZIEŃ, nowość !, 6 dni białego szaleństwa !!! 

8 DZIEŃ, od samego rana BIAŁE SZALEŃSTWO , obiadokolacja, wykwaterowanie z hotelu w godzinach wieczornych, przejazd przez Włochy, Austrię w kierunku Czech.

9 DZIEŃ, przyjazd do kraju w godzinach popołudniowych.

 

KADRA:

GRZEGORZ GOMUŁKA – kierownik obozu, instruktor narciarstwa  tel. 604-181-884

ALEKSANDRA SASS SAUER – pilot obozu narciarskiego, tłumacz języka Włoskiego.

(reszta kadry w trakcie ustalania)

 

Zakwaterowanie w Hotel  Zanella – Położony przy stoku narciarski w Pejo Fonti – niewielkim alpejskim uzdrowisku, pełnym sklepików, pizzerii, regionalnych restauracyjek
i barów, a przede wszystkim typowej alpejskiej atmosfery. Obok małe baseny termalne – za opłatą można korzystać. Miasteczko to położone jest w centralnej części Val di Sole co sprawia iż są idealnym miejscem wypadowym do największych ośrodków narciarskich w tym regionie Marilleva Folgarida, Madonna di Campiglio czy Tonale, dodatkową zaletą tego miejsca jest uzdrowiskowy kompleks termalny z basenem i sauną (200m od hotelu) oraz fakt, iż z Pejo Fonti rozpoczynają się trasy narciarskie na ponad 3000 m (gondola 400 m od hotelu).

Hotel Zanella *** Hotel, którego tradycje sięgają 1880 roku wykończono i utrzymano
w klimacie początków ubiegłego stulecia. Hotel oddaje do Państwa dyspozycji pokoje dwu osobowe z możliwością dwóch dostawek posiadające telewizję satelitarną, łazienkę z wc, telefon. W hotelu znajduje się również restauracja, gdzie skosztować można specjałów miejscowej kuchni, bar oraz narciarnia. Dodatkowo w hotelu można korzystać bezpłatnie
z WiFi.

Strona hotelu:  www.hotelzanella.com

 

WYŻYWIENIE:
W systemie (śniadania i obiadokolacje). Śniadania – bufet szwedzki, obiadokolacje dwu daniowe (dwa zestawy do wyboru), bar sałatkowy. W trakcie każdego turnusu odbywa się również regionalna kolacja przy świecach.

 

KARNETY NARCIARSKIE  

 Można  kupić trzy rodzaje skipassów:

Adamelloski: 6 dniowy, pozwalający na korzystanie z sieci wyciągów w Tonale (z lodowcem Presena), Pontedilegno, Temu.

NOWOŚĆ Combi 3+3: 6 dniowy, obejmujący największe stacje narciarskie w tym regionie: 3 dni: Tonale+Pontedilegno+Temu oraz pozostałe 3 dni dowolnie w całym Val di Sole: Madonna di Campiglio+Marilleva+Folgarida+Pinzolo+Pejo+Tonale+Pontedilegno+Temu

NOWOŚĆ CombiPejo 3+3: 6 dniowy, obejmujący największe stacje narciarskie w tym regionie: 3 dni: Pejo Fonti oraz pozostałe 3 dni dowolnie w całym Val di Sole: Madonna di Campiglio+Marilleva+Folgarida+Pinzolo+Pejo+Tonale+Pontedilegno+Temu

SuperSkiRama: Bez ograniczeń! Dowolna ilość dni w dowolnej stacji regionu Val di Sole.

Przykładowe ceny dla ze zniżkami dla naszej grupy – Skipass: wiek dzieci do lat 8, bezpłatnie z rodzicem.

SAMO PEJO 6 dni – stok przy naszym hotelu.

108 euro dorosły/ 72 euro dziecko 8-16 lat

SKIPASS 3 dni Pejo + 2 dni Superskirama

157 euro osoba dorosła / 110 euro dziecko 8-16 lat

SKIPASS 4 dni Pejo + 1 dzień Superskirama

128 euro dorosły / 90 euro dziecko 8-16 lat

SKIPASS 2 dni Pejo + 3 dni Superskirama

179 euro dorosły/ 126 euro dziecko 8-16 lat

Ceny karnetów są dostępne na stronie: www.narty-wlochy.pl/stacje-narciarskie/val-di-sole/

 

PRZEDPŁATA nie podlega zwrotowi w razie rezygnacji z wyjazdu – są to koszty niezależne od ilości uczestników – autokar, parking, koszty programowe itp.

UWAGA!!!
BARDZO PROSIMY O TERMINOWOŚĆ WPŁAT. JEŻELI DO 13 GRUDNIA 2020 r. NIE ZOSTANIE W CAŁOŚCI UREGULOWANA OPŁATA ZA WYJAZD,  KOSZT WYJAZDU WZROŚNIE O 100 ZŁ. 

CENA WYJAZDU ZAWIERA:

  • Pobyt z wyżywieniem, dwa posiłki dziennie (obiadokolacja pierwszego dnia – do śniadania ostatniego dnia)

  • Doskonalenie jazdy na nartach i snowboardzie,

  • Transport autokarem i korzystanie z niego na miejscu,

  • Opiekę przez cały czas trwania turnusu, pomoc oraz sprzęt i materiały do realizacji programu,

  • Ubezpieczenie kosztów leczenie (KL)

  • Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadów (NNW).

POŁOŻENIE I WARUNKI NARCIARSKIE:

Madonna di Campiglio – jeden z najbardziej znanych i ekskluzywnych kurortów narciarskich świata. Miasteczko z ponad 100 letnią tradycją miało okazję gościć cesarzowa Sissi i cesarz Franciszka Józefa, zaś w dzisiejszych czasach Madonna gości najlepszych narciarzy i snowboardzistów podczas odbywających się ty corocznie zawodów Pucharu Świata. Miejsce z jednej strony urzeka przepychem, ekskluzywnymi sklepami i restauracjami, z drugiej zaś przyciąga życiem nocnym i znanymi w całych Włoszech pubami i dyskotekami. Madonna di Campiglio to jednak przede wszystkim idealne miejsce dla narciarzy: Madonna łączy się siecią wyciągów z Marillevą i Folgaridą tworząc olbrzymi region narciarski, znajduje się tutaj także kilka słynnych tras jak: najdłuższa trasa Groste – 7 km, najtrudniejsza trasa Spinale Direttissima – 1,9 km, różnica poziomów 600 m oraz trasa Pucharu Świata 3-Tre.

Pinzolo – w sezonie 2011/2012 zostało połączone nową gondolą z Madonną di Campiglio, ta dynamicznie rozwijająca się stacja zadowoli nie tylko początkujących i średnio zaawanwanych narciarzy ale także miłośników wypraw narciarskich wśród pięknych widoków oraz rodziny z dziećmi, dla których przygotowano park zabaw Pratomatto (koło kolejki Pra Rodont), snowboardziści również znajdą tu coś dla siebie – działa tu snowpark „Brentapark”. Łącznie w Pinzolo jest ponad 35 km tras – to doskonałe miejsce aby odpocząć od gwaru Madonny i zakosztować narciarstwa wśród dzikiej przyrody.

Marilleva-Folgarida – nowoczesna i świetnie przygotowana stacja narciarska oferująca szeroki wybór doskonale przygotowanych tras narciarskich. Znajduje się tutaj wiele propozycji dla początkujących narciarzy, sporo widokowych i długich nartostrad oraz kilka naprawdę wymagających czarnych tras, nic więc dziwnego iż to właśnie Marilleva-Folgarida jest jedną z najbardziej znanych stacji regionu, dodatkową jej zaletą jest połączenie siecią wyciągów i tras z Madonną di Campiglio. Zmęczeni narciarze mają okazję odpocząć w jednej z wielu restauracji czy barów na stokach, snowboardziści znajdą tu również snowpark a dla najmłodszych zbudowano szkółkę narciarską.

Tonale – położone na wysokości blisko 2000 m n.p.m. miasteczko to prawdziwy raj dla narciarzy i miłośników życia nocnego. Z samego Tonale rozpoczynają się trasy o łącznej długości 60 km, można tu także szusować po lodowcu Presena na ponad 3000 m n.p.m. Tutejsze trasy zadowolą z pewnością wszystkich narciarzy od zupełnie początkujących po zaawansowanych wytrawnych miłośników białego szaleństwa. W 2006/2007 roku Tonale połączono siecią tras i wyciągów z Pontedilegno i Temu – które oferują kolejne ponad 20 km tras narciarskich głównie dla średnio- zaawansowanych i zaawansowanych narciarzy. W Tonale dla snowboardzistów w sezonie działa snowpark, znajduje się tutaj również szkółka narciarska dla dzieci. Wieczorny pobyt w Tonale to również wspaniałe życie nocne – znajduje się tu kilka dyskotek, wiele pubów i restauracji, w sezonie w porze nocnej można również szusować na oświetlonym stoku.

Pejo Fonti – miejscowość położona 1400 m n.p.m. dosłownie zawieszona w górach, wraz z otaczającymi ją szczytami stwarza wręcz bajkową scenerię. Nowością w sezonie 2010/2011 jest otwarta w tym sezonie po raz pierwszy kolejka górska z Pejo Tarlenta na Ortles Cevedale, której górna stacja znajduje się ponad 3000 m n.p.m. i z której rozpoczyna się obfitująca we wspaniałe witoki 8 km nartostrada, trasy narciarskie jakie oferuje Pejo to głównie długie i widokowe zjazdy, świetnie dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy ale i zaawansowani nie będą się tu nudzili. Pejo jest wprost idealne na rodzinne uprawianie narciarstwa i … idealne dla amatorów fotografowania gór.

Serdecznie zapraszamy !!!

Karta obozowa

(kliknij aby pobrać)